A A A K K K
людям із порушенням зору
Комунальне некомерційне підприємство «Новобузька багатопрофільна лікарня» Новобузької міської ради Миколаївської області

Історична довідка

Історія Новобузької багатопрофільної лікарні


Перші дані про медицину в Новобузькому районі відносяться до середини 19 століття. В цей час Новий Буг являв собою досить впорядковане містечко, в якому проживало 20220 мешканців. Тут виник крупний ринок  найму робітників, які приходили сюди з відділених губерній Центральної Росії, а також з України та Молдавії. Майже третина людей, які приїздили хворіла на дизентерію, туберкульоз і інші хвороби. В містечку часто спалахували епідемії. При лікувально-продовольчому пункті, який було відкрито земством для надання допомоги прибулим на заробітки працювала невеличка амбулаторія.

У 1686 році Херсонське земство направило в Новий Буг першого лікаря, якого волость повинна була утримувати за свій рахунок. Лікарні не було, лікар повинен був об’їжджати свою дільницю до 9 тис. кВ. кілометрів. Роз’їжджаючи по такому простору, лікар не міг, звичайно подати серйозної допомоги. Його роль по суті зводилась до контролю за діяльністю фельдшерів, які власне і були лікувальниками населення. В лікарській дільниці працював один лікар, один фельдшер, пізніше ще й акушерка. Фельдшерський пункт був організований в селі Антонівці при Волоському управлінні.

В 1880 році була відкрита лікарня на 10 ліжок. Вона являла собою два лікувальних корпуси: один для «чистих» хворих, в другий – для заразних. З 80-х років 19 століття до 1917 року в Новому Бузі серед населення 16 разів лютувала епідемія холери. Дуже високою була смертність. У 1888 році тут хворіло більше 56 відсотків жителів. З тисячі новонароджених щорічно помирало до 280 дітей. Лікування холери здійснювалося лише ізоляцією хворих в спеціальні бараки.

До 1895 року число ліжок в земській лікарні було збільшено до 22. В 1900 році в містечку була нарешті збудована лікарня на 25 ліжок, в якій працював лікар та три особи середнього медперсоналу. Уже в 1910 році кількість ліжок в лікарні збільшилась до 30. До лікарні було прикріплено 33 населених пункти.

Для посилення медичної допомоги населенню в 1910 році був виділений ще один лікар, побудована земська аптека. В 1911 році побудований житловий будинок для медичного персоналу.

У 1884 році на посаду головного лікаря Новобузької лікарської дільниці був призначений В. А. Гіндін. Здібний хірург, він вніс багато нового в медичну практику, вперше застосував у своїй роботі ряд новий  інструментів і апаратів.

В березні 1923 року Новий Буг став районним центром. Медичне обслуговування населення здійснювала лікарня та 5 епідеміологічних лазаретів, в яких було більше 100 ліжок, а також амбулаторія і аптека. Медперсонал складався з 2 лікарів, 4 фельдшерів, 10 медсестер. В ці нелегкі роки Держава виділяла необхідні кошти для забезпечення медичних установ медикаментами та продуктами, на ремонт приміщень, придбання інвентарю і навіть на підписку газет та журналів.

В 1937 році з утворенням Миколаївської області були створені Миколаївський обласний, а в районах – районні відділи охорони здоров’я. Медичне обслуговування населення здійснювала районна лікарня з хірургічним, терапевтичним, родильним та дитячим відділенням. Працювала також амбулаторія та аптека.

Період окупації для ново бужан тягнувся понад два з половиною роки. Після звільнення Нового Бугу, вже в березні 1944 р. відновили свою роботу всі установи району, в т.ч. лікарня тв. аптека. Велика увага приділялась налагодженню охорони здоров’я.

В 1957 році районний відділ охорони здоров’я був ліквідований і його функції передані центральній районній лікарні.

В Новобузькій лікарні виросли талановиті кадри лікарів. Серних Никифор Полікарпович. Талановитий хірург, заслуги якого високо оцінила Держава, нагородивши орденом Трудового Червоного Прапора. Орденом «Знак пошани» нагороджений головний лікар районної лікарні Микола Миколайович Левицький, який віддав багато сил і здоров’я організації охорони здоров’я в районі.

Сьогодні Новобузька багатопрофільна лікарня - це лікарі вищої категорії з багатим кадровим потенціалом, гарними традиціями новаторства.

КНП «Новобузька багатопрофільна лікарня»  - це молодіжний колектив з наставниками – метрами в медицині. Це підтверджує склад лікарського персоналу: 14 лікарів району мають вищу категорію, 8 – першу, 8 – другу та 9 молодих спеціалістів.

Новобузька БЛ розрахована на 250 стаціонарних ліжок, але на теперішній час скорочена до 137 ліжок.

В районі працює та розташовано на території КНП «Новобузька бгатопрофільна лікарня» Новобузької міської ради Миколаївської області ще три заклади охорони здоров’я: Комунальне некомерційне підприємство «Новобузький районний центр первинної медико-санітарної допомоги», філія комунального некомерційного підприємства «Миколаївський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Миколаївської обласної ради, філія Миколаївського обласного госпіталю ветеранів війни Миколаївської обласної ради.

Всі лікувально профілактичні заклади акредитовані. Інтенсифікація ліжка дозволяє підняти рівень доступності до госпітальної допомоги. Середній термін перебування хворого на ліжку на рівні середньо обласного, стабільний і оберт ліжка та план виконання ліжко- днів.

Із реорганізацією ліжкового фонду широкого розвитку набули стаціонари денного перебування.                

Помітно покращилось в районі фінансове забезпечення виконання ряду національних програм з охорони здоров’я населення.

Забезпечено стабілізацію з енерго - та тепло забезпечення. Забезпечено повноцінне 3-х разове харчування хворих. Інваліди, учасники війни та пільгові категорії отримують 4-х разове харчування. Працює молочна кухня, з якої отримують молочні суміші та молоко діти віком до 2-х років з малозабезпечених сімей.

Учасники, ветерани війни лікуються в стаціонарі безкоштовно. Близько 90% дітей проліковано в стаціонарах нашої лікарні безкоштовно, покращилось обслуговування пільгової категорії населення.

Проведено капітальний ремонт, укріплення конструкцій та утеплення 4-х поверхового хірургічного корпусу, проведена реконструкція пологового відділення, проведений капітальний ремонт інфекційного відділення, проведений поточний ремонт дитячого відділення. Лікарня забезпечена автономним водо забезпеченням.

За останні 5 років  збільшилась кількість придбаного медичного обладнання. Сучасна лапороскопічна стійка, найкраще гастродуоендоскоп    ічне обладнання, надсучасне енцифалографічне обладнання, обладнання пологового будинку та дитячого відділення – все це результат турботи керівництва району про надання висококваліфікованої медичної допомоги.

Багато про що може сказати присвоєння лікарні  статусу «Лікарня, доброзичлива до дитини». «Сертифікат на управління якістю» наданий ДП «Миколаївським науково виробничим центром стандартизації, метрології та сертифікації»  01 березня 2018 року дійсний до 27 грудня 2020 року.

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень