A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Комунальне некомерційне підприємство «Новобузька багатопрофільна лікарня» Новобузької міської ради Миколаївської області

КОРОНАВІРУСНА ІНФЕКЦІЯ COVID-19

Станом на 3 березня 2020 року у світі зареєстровано 90 937 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, зокрема 3 117 летальних. Одужало вже 48 017 осіб.

В Україні зафіксовано один лабораторно підтверджений випадок COVID-19.

За повідомленням МЗС України станом на 28 лютого до нашого посольства не надходила інформація про наявність українських громадян серед інфікованих коронавірусом на території КНР. Дипустанова підтримує постійний зв’язок з українцями, які відмовилися від евакуації. Посольству відомо про 39 громадян України, які залишаються у провінції Хубей.

МЗС рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до провінції Хубей та м. Ухань, а також відкласти свої подорожі без нагальної потреби до інших територій Китайської Народної Республіки.

В Італії у громадянки України, яка прибула з м. Кремона, діагностували COVID-19 . Наразі вона перебуває у лікарні Cotugno (м. Неаполь), а її життю, за даними лікарів, нічого не загрожує. Родичі, з якими контактувала громадянка, у карантині. Зазначена ситуація перебуває на особливому контролі Генерального консульства України в Неаполі та Посольства України в Італії.

Італійська сторона наголошує, що уряд повністю контролює епідеміологічну ситуацію в державі, де існують два осередки хвороби — у Ломбардії та Венето, тоді як в інших регіонах фіксують поодинокі випадки, що не становлять масової загрози для населення.

27 лютого розпочалася висадка пасажирів із круїзного лайнера Diamond Princess, серед екіпажу якого є 25 громадян України. Після висадки всі пройдуть двотижневий карантин, після чого, за умови повторних негативних результатів відповідних тестів, вони зможуть виїхати за межі Японії. Станом на 28 лютого три громадянина України, у яких виявлено вірус SARS-CoV-2, продовжують перебувати в медичних закладах м. Токіо. Стан наших співвітчизників задовільний. 27 лютого була виписана з лікарні громадянка України, яка вже пройшла необхідний курс лікування; зараз вона перебуває в одному з місцевих готелів.

28 лютого по всій Україні у визначених медичних закладах почалися навчання на випадок фіксації коронавірусу. Вже відбулися навчання у Києві в Олександрівській лікарні та в Луцьку. У них взяли участь медики, рятувальники, представники поліції та органів місцевої влади.

Медична система повністю готова на випадок фіксації коронавірусу. В Україні є близько 12 000 ліжок в інфекційних стаціонарах, 2 000 лікарів-інфекціоністів та 5 000 інших медичних працівників, які працюють в інфекційних лікарнях та боксах.

28 лютого до Центру громадського здоров’я МОЗ України надійшли 2 повідомлення про підозру на COVID-19 з Івано-Франківської та Кіровоградської областей. В обох випадках особи повернулися з Італії та мають прояви гострого респіраторного захворювання. Попередні результати ПЛР-дослідження матеріалів, узятих у цих пацієнтів, у вірусологічних лабораторіях обласних лабораторних центрів дали негативний результат на віруси грипу. Зразки для подальшого дослідження були надіслані до вірусологічної-референс лабораторії.

ЦГЗ за підтримки ВООЗ організував дводенний тренінг, учасники якого отримали вичерпну інформацію про новий коронавірус, останні рекомендацій ВООЗ, а також алгоритми роботи у лабораторіях з випадком, що відповідає визначенню COVID-19. Окрім цього, тренінг включає сесію з комунікації: як працювати з інформацією під час кризової ситуації, пов’язаної зі спалахом COVID-19 у світі.

У тренінгу взяло участь понад 70 лікарів — епідеміологів та вірусологів з Києва та регіонів України.

В Україні зареєстрували швидкі тести на SARS-CoV-2 (вірус, що спричиняє COVID-19). Можливе їх використання вже на 4 добу після появи симптомів. Результат готовий за 10 хвилин.

Нагадаємо, що 24 лютого розпочався скринінг температури у людей, які в’їжджають на територію України. Наразі такий контроль здійснюють в аеропортах, а також у визначених пунктах пропуску на західному кордоні країни. Тут працюють епідеміологи, бригади екстреної допомоги.

На сайті Кабінету Міністрів України публіковано Розпорядження від 03.02.2020 № 93-р «Про заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території України гострої респіраторної хвороби, спричиненої короновірусом 2019-nCoV».

Що таке новий коронавірус SARS-CoV-2 (2019-nCoV)?

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Симптоми

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

 • гарячка;
 • кашель;
 • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Чи є вакцина?

Наразі немає вакцини для захисту від SARS-CoV-2. Найкращий спосіб запобігти зараженню — уникнути впливу цього вірусу.

Чи є лікування?

Не існує специфічного противірусного лікування від COVID-19. Люди, інфіковані новим коронавірусом, можуть звернутися по медичну допомогу, щоби полегшити симптоми.

Як захиститися від інфікування:

 • уникайте близького контакту з тими, хто має гарячку або кашель;
 • не торкайтеся обличчя немитими руками;
 • часто мийте руки з милом чи обробляйте дезінфекційними засобами;
 • ретельно готуйте їжу, зокрема м’ясо і яйця;
 • уникайте незахищеного контакту з дикими та свійськими тваринами.

Як запобігти поширенню інфекції:

 • якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
 • якщо ви відвідували Китай і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
 • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
 • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Які алгоритм і тактика ведення контактних осіб?

30 січня 2020 року було отримано рекомендації щодо алгоритму і тактики ведення контактних осіб від Європейського центру з профілактики та контролю захворювань (ЄЦПКЗ).

Згідно з цим алгоритмом, ті особи, які не мали близького контакту з новим коронавірусом, зокрема пасажири, що прибули з епідеміологічно неблагополучних районів, не підлягають спеціальному медичному спостереженню. Їм рекомендовано самостійні нагляд і термометрію протягом 14 днів з моменту останнього можливого контакту з новим коронавірусом. Ці заходи може бути припинено, якщо у них відсутні симптоми ГРВІ.

Якщо температура підвищується, таким особам рекомендовано надягнути захисну маску і звернутися до лікаря.

Чи потрібні карантинні заходи щодо пасажирів, які прибули з Китаю?

Ізоляція пасажирів не призводить до підвищення ефективності як виявлення нових випадків, так і стримування поширення епідемії.

Згідно з рекомендаціями ВООЗ і ЄЦПКЗ розрізняють два можливі типи контакту:

 • високого ризику;
 • низького ризику.

Перебування в Китаї та навіть переліт із хворим належать до низького ступеня ризику. Наразі немає доказової бази, що карантин буде ефективним методом стримування чи попередження імпорту нового типу коронавірусу.

Водночас, усі дії Центру громадського здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я України спрямовано на максимально швидку локалізацію коронавірусу, якщо він буде завезений на територію нашої країни.

Де можна відстежувати актуальну інформацію про коронавірус SARS-CoV-2 у світі?

Головний інформаційний ресурс — офіційна сторінка Всесвітньої організації охорони здоров’я, де створене спеціальне сховище даних і актуальних інструкцій з епідеміологічних особливостей, профілактики і клінічного ведення нового коронавірусу. Цю інформацію оновлюють щоденно.

На сайті Європейського центру з профілактики та контролю захворювань є інформація щодо правильного поводження із контактами високого та низького ступенів ризику.

Також була створена онлайн-платформа для відстеження актуальної інформації щодо нового коронавірусу на сайті Університету Джона Гопкінса.

Кореспонденти каналу "Суспільне Миколаїв" зняли репортаж про нашу лікарню.

Новобузьку ЦРЛ наказом Кабміну перепрофілювали у госпіталь, який надає медичну допомогу хворим на коронавірус. Допомогу тут надають жителям Новобузького, Казанківського, Баштанського, Снігурівського, Березнегуватського, Єланецького районів Миколаївської області та жителям Устинівського району Кіровоградщини. Загалом у лікувальному закладі 137 ліжок. За словами кореспондентки Суспільного Валентини Гурової, від початку карантину Новобузька ЦРЛ прийняла близько 300 хворих на COVID–19 та з підозрою на коронавірус, майже 90 людей вже одужали та виписані. "До кожного ліжка у відділенні терапії, яке перепрофілювали під "ковідне", підключено кисень та є оксигенатори", – говорить завідуюча відділенням Наталя Гордаш. Цілодобово у відділенні чергують дві медичні сестри, вночі є черговий лікар. У лікарні частково функціонує дитяче відділення. Протягом всього часу лікували одну дитину із коронавірусом. Лікують у Новобузькій ЦРЛ і наслідки коронавірусу. Нещодавно до неврологічного відділення надійшов 50-річний чоловік із ішемічним інсультом після хвороби на COVID. Подробиці в репортажі кореспондентів Суспільного.

11:22 15.12.2020

gromada.online

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень